Vitajte v regióne Hont info@regionhont.sk

Dudinské vinobranie 2019, XIV. ročník

23.9.2019 651 x

14. ročník tradičnej oberačkovej slávnosti sa konal 21. septembra v kúpeľnom areáli.  September v týchto končinách je spojený s oberačkami, ktoré práve vyvrcholili slávnosťou Dudinského vinobrania, ktoré sú predovšetkým oslavou práce tunajších vinárov a tiež produktov, ktoré vyrábajú. 

Dudinské vinobranie 2019

Ide o rodinné lokálne kvalitné vinárstva založené na niekoľkogeneračných tradíciách – VÍNO LAUKO, PIVNICA u GUNÁROVCOV, PIVNICA u OŠUSTOV, VÍNO ŠTEFKO a PIVNICA u SĽUKOV.

Dudinské vinobranie 2019

V ponuke vinárov návštevníci mohli nájsť miestnu Peseckú leánku, či Víno mladosti, Veltlinské, Sauvigion, Rizling, Pálavu, Alibernet, Cuvée...či Hontianske samorodé.

Dudinské vinobranie 2019

Hosťujúcimi vinármi boli tento rok skvelé vinárstva – MOVINO, VINÁRSTVO ZSIGMOND, VINÁRSTVO CSERNUS, JANA ĎURÍKOVÁ – VITIS a GA-BOR – VÍNO Z ČIERNYCH RÍBEZLÍ.

Dudinské vinobranie 2019

Slávnosť zahájil v kúpeľnom parku sprievod, sprevádzaný hudbou a spevom v podaní detského folklórneho súboru AGÁTIK, počas celého dňa podujatie sprevádzala ľudová cimbalová hudba – MIRA UHRIČA.

Dudinské vinobranie 2019 - folklórne vystúpenie

Počas dňa vystúpil i Folklórny súbor VATRA a na záver podujatia sa návštevníci zabávali na country formáciu PACIPACIFIK.

Dudinské vinobranie 2019 - grilované pochúťky

Vstup bol voľný, pri zakúpení vínneho pasu, návštevník obdržal i degustačný pohár s logom podujatia.

Dudinské vinobranie 2019

Na svoje si určite prišli milovníci dobrého vína či mladého vína - burčiaku, všelijakých mäsitých i sladkých dobrôt s opojnými vôňami, ale aj tí, čo si chceli zakúpiť najrozmanitejšie remeselnícke výrobky, či majú radi folklór a všeobecne zábavu.

Dudinské vinobranie 2019 - grilované pochúťky

Usporiadateľ: Oblastná organizácia cestovného ruchu Dudince

Kontakt pre bližšie informácie:

Ing. Michaela Pakši, tajomník OOCR Dudince

Kontakt.: 00 421 907 845 029, tajomnik@dudince.skwww.dudince.sk

Foto: Ing. Milan Ďuroch, r65 studio s.r.o.

Fotografie z podujatia: