Vitajte v regióne Hont info@regionhont.sk

Tradičná dudinská zabíjačka 2019

02.12.2019 601 x

V sobotu 30. novembra opätovne rozvoniavala široko-ďaleko kapustnica v Dudinciach a areál starej školy sa premenil na dedinský dvor.

Príprava mäsa

Ožili zvyky, ktoré nám pripomenuli tradície výroby zabíjačkových pochúťok a neopakovateľnú atmosféru tradičnej dedinskej zabíjačky. 

Príprava mäsa

Dymiace kotle, korytá, veľké mäsiarske drevené stoly, šikovní majstri z Loveckého spolku Bába Dudince a zabíjačka sa mohla začať. Tak, ako to bolo kedysi, za čias našich starých rodičov.

Príprava mäsa

Organizátori – Lovecký spolok Bába Dudince v spolupráci s Oblastnou organizáciou CR a Mestom Dudince si aj tento rok pre všetkých milovníkov kvalitného mäsa pripravili ukážky tradičnej dedinskej výroby zabíjačkových dobrôt - klobás, jaterníc, nechýbali škvarky, či veľmi obľúbené domáce párky z diviny a samozrejme mali možnosť zakúpenia surových, ako i pečených výrobkov.


Hostia si tak ochutnávali a pochvaľovali si chuť pravých domácich výrobkov. Tieto špeciality sú dnes už skôr raritou.


 Atmosféru celej akcie dotvárala Ľudová hudba z Novohradu a nechýbali ani remeselné trhy s vianočnou tematikou a samozrejme varené vínko, či sladký punč. 


Hostia si tak ochutnávali a pochvaľovali si chuť pravých domácich výrobkov. Tieto špeciality sú dnes už skôr raritou.Dudinská zabíjačka 2019: