Vitajte v regióne Hont info@regionhont.sk

Skvelý Ján Berky Mrenica ml. so svojou skupinou Gypsy JAZZ

10.10.2019 645 x

Vypredaná spoločenská sála liečebného domu Smaragd ožila virtuozitou v podaní excelentných muzikantov. Ján Berky Mrenica ml., Marco Pillo, Michal Bugala a Janczi Rigo s exkluzívnym hosťom Jiřím Stivínom, alebo ak chceš, vážený a milý čitateľ portálu regionhont.sk, bezmála 200 priaznivcov skvelého publika tlieskalo reprezentantom rómskej hudby pod značkou GYPSY JAZZ.

Projekt výnimočných renomovaných muzikantov ponúkol návštevníkom hudbu inšpirovanú noblesným štýlom a´la Django Reinhart. Spomenutá skupina priniesla obrovskú energiu a vášeň do hudby, ktorá nesie vplyvy rómskej hudby celého sveta. 

,,Marco Pillo a Ján Berky Mrenica majú široký diapazón hudobných štýlov, a preto je ich hudba a hudba muzikantov zoskupených okolo nich zaujímavá a atraktívna. V interpretáciách však neostáva len pri gypsy jazze, ale projekt spája rôzne štýly rómskej hudby z celého sveta, a tak si návštevníci vychutnali úžasnú dynamiku a hudobnú farebnosť,“ zvýraznila tajomníčka OOCR Dudince Michaela Pakši, spoluorganizátorka koncertu. Keď sme sa jej opýtali na jej osobné prežívanie koncertu, zareagovala:

,,Atmosféra bola neskutočná, slovami sa ani nedajú opísať pocity, ktoré v nás vyvolali. Bol to večer nabitý emóciami, dynamikou a excelentnými výkonmi famóznych muzikantov. Miestami som ani nedýchala a nejednému z nás v publiku sa zaligotala slzička.“ 

Nadšené publikum vrátilo skvelých muzikantov dva razy a ocenilo ich veľkým aplauzom a standing ovation, ktoré trvala niekoľko minút. Dokonca aj po hodine od ukončenia vystúpenia odprevádzali návštevníci muzikantov potleskom na chodbách.

„Ak vidíte šťastných ľudí a majstrov slovenských hudobníkov zoskupených okolo multižánrového huslistu Jána Berkyho Mrenicu, ako sa dokážu po vystúpení spolu tešiť z úspechu a kvalitnej hudby, nedá vám nezvýrazniť úžasnú farebnosť podujatia, ktoré isto bude priťahovať skvelé publikum všade tam, kde Ján Berky Mrenica so svojou skupinou vystúpi,“  vyznala sa verejne zo svojho dojatia Michaela Pakši.

Jozef Mazár