0098 - DSC08684

Rozbehajme Krupinu 3.ročník

V sobotu 31.7.2021 usporiadal Atletický Klub Krupina už 3.ročník športového podujatia pre rodiny s deťmi Rozbehajme Krupinu. O podujatí sme sa rozprávali s predsedom klubu a riaditeľom pretekov Júliusom Korčokom.

Ráno pred pretekmi to vyzeralo, že sa možno ani neuskutočnia. Napokon to dobre dopadlo.

Áno, raňajšie počasie nám narobilo poriadne starosti aj stresy. Bol silný vietor, búrka a proti prírode sa ako vieme bojovať nedá. Ovplyvnilo to rannú prípravu trate, niečo sme museli jednoducho aj z programu vyšktrnúť, ale našťastie sa počasie umúdrilo, vyčasilo sa a dokonca myslím, že nám neskôr bolo aj všetkým poriadne horúco.


Aké ste si pripravili súťaže?

Už sa to pomaly stáva zvykom, že sa každý ročník snažíme niečo pridať a tým obohatiť náš program a prilákať viac športuchtivých a zvedavých detí. Samozrejme gro tvoril beh a to pre kategórie od predškolského veku až po dospelých a nechýbala ani štafeta, ktorá bola oproti minulému roku upravená na zmiešané štvorice na 4x400m. Detská atletika pre najmenších to boli súťaže v hode vortexom, formula (beh cez prekážky), trojskok z miesta atď., lukostreľba, biatlonmánia s možnosťou vyskúšať slide-board, čiže streľbe s laserovej pušky predchádza výkonnostný prvok.

Sme radi, že pozvanie prijali aj z Krupinského kynologického klubu a predviedli nám ukážky služobnej kynológie s veľmi zaujímavým popisom výcviku a rôznymi pikoškami. Pre najmenších sme mali 40m dlhý nafukovací hrad s rôznymi prekážkami a šmýkalkami a maľovanie na tvár. Celým podujatím nás sprevádzal skvelý moderátor Peter “Pinďo” Lengyel, ktorý si pripravil množstvo menších súťaží pomedzi hlavný program.


Mali ste naozaj bohatý program. A podarilo sa Vám teda rozbehať Krupinu?

Verím, že áno. Myslím, že tých, ktorých ranné počasie neodradilo bolo napokon naozaj dosť. V počte štartujúcich na beh sme sa dostali na 200 pretekárov a tesne sme prekonali minuloročný počet, čo nás nesmierne teší. Športového dňa sa zúčastnilo aj množstvo detí, ktoré sa zapojili len do sprievodného programu takže presný počet nepoznáme. Pohľad na zaplnený štadión bol však naozaj veľmi príjemný.


Na predošlých ročníkoch ste mali aj pozvané zaujímavé osobnosti. Ako to bolo tento rok?

Tento rok bol olympijský, čiže aktívny športovci boli na OH v Tokiu a ostatní reprezentanti mali povinnosti v Šamoríne, kde prebiehal súbežne Olympijský festival. Pri všetkých svojich povinnostiach sme radi, že pozvanie prijal môj brat Peter Korčok - 3 násobný účastník na OH v chôdzi na 50km, súčasne prezident Slovenského atletického zväzu, ktorý v Krupine atleticky vyrástol a ku Krupine má stále veľmi blízky vzťah.


Aké máte ambície do budúcna?

Radi by sme pokračovali v organizácií podujatí. Rozbehajme Krupinu robíme pre deti a rodiny z nášho regiónu a radi by sme, aby to tak aj ostalo. Zvyšujúci sa záujem je pre nás silná motivácia. Pokiaľ sa zrealizuje mestským zastupiteľstvom schválená rekonštrukcia atletickej dráhy a sektorov na štadióne tak sa určite budeme uchádzať o organizáciu súťaží pod záštitov SAZ a to by sme už pokrývali podstatne väčšiu oblasť. Je to vhodná príležitosť pre deti z nášho Atletického klubu ukázať sa pred domácim publikom a samozrejme pekná reklama pre mesto Krupina.


Priložené fotografie