0030-DSC01911

Nová knižnica v Kúpeľoch Dudince: nie je to len o knihách

Väčší a útulný priestor s pridanou hodnotou. To je krátka charakteristika novej knižnice v liečebnom dome Smaragd, ktorú prednedávnom otvorili Kúpele Dudince pre svojich klientov. Táto služba tak prešla z liečebného domu Rubín „do susedov“ a je rafinovane situovaná blízko kaviarne Smaragd ´78, ktorá je tiež vynoveným priestorom Smaragdu.


Knihy, ale aj informácie

Architektonicky je nová knižnica ladená do príjemných pastelových farieb, ktoré sú doplnené o typickú „smaragdovskú“ zelenú farbu. Projekt pochádza z dielne architekta, ktorý sa podieľal na obnove spoločenskej sály a kaviarne, takže celé prízemie liečebného domu je dokonale zladené.


Knižnica ponúka viac ako 5000 kníh v niekoľkých cudzích jazykoch a teraz aj viac priestoru pre klientov – vďaka pohodlným kreslám a stolíkom si tu môžu knihy prelistovať a v pokoji sa rozhodnúť, čo si na čítanie pomedzi čakanie na procedúry požičajú.


Personál ochotne rozdáva rady nielen o knihách. Klienti sa môžu informovať o možnostiach trávenia voľného času alebo si vypočuť pár tipov na výlety do okolia. „Často sa na nás klienti obracajú aj s inými ako knižnými otázkami, najmä ak sú zo zahraničia a potrebujú s niečím poradiť. Teraz si s nimi môžeme v pokoji sadnúť a nájsť riešenie."


" Nová knižnica je aj väčšia, takže aj viac klientov si môže naraz prezerať ponuku kníh. V neposlednom rade máme viac priestoru na nové knihy, ktoré pravidelne dopĺňame,“ povedala o výhodách novej knižnice Žaneta Beňová, manažérka kultúry a spokojnosti klienta. 


Prečítajte si niečo pomedzi procedúry

Hoci liečba srdca, pohybového aparátu či neurologických ochorení je tu na prvom mieste, čas medzi procedúrami je dobré príjemne vyplniť. Aj preto sa v átriu pri vstupe na vaňové oddelenie nachádza „knihobúdka“, z ktorej si čakajúci môžu vybrať a prečítať knihu, kým čakajú na liečbu. Funguje tu „samoobsluha“ – knihu si môže ktokoľvek vziať a neskôr ju do búdky aj vrátiť.  

Fotografie z knižnice: