foto098-795x385

Na 38.ročníku nebude chýbať kvalita ani atrakcia

Foto: Ján Miškovič | Text pod foto: Tentoraz vidíme (zľava do prava) Mateja Tótha, primátora mesta Dudince Dušana Strieborného a riaditeľa Dudinskej päťdesiatky Júliusa Nyarjása tak, ako ich zachytil tesne po tlačovej besede pred jedným z predchádzajúcich ročníkov fotoreportér Ján Miškovič. Verme, že po 38. ročníku tohoročnej Dudinskej päťdesiatky bude aj album podujatia znova rozšírený. O osobnosti, ale i nové krajiny, ktoré tu v piatich prípadoch budú bojovať o republikové tituly svojich krajín.

Na tohoročnom 38.ročníku vo svete známej Dudinskej päťdesiatky nebudú chýbať 23. marca 2019 na štarte kvalitní chodci z vyše 20 krajín sveta, ale ani pretekári z atraktívnych území, z pohľadu nášho atletického priaznivca veľmi málo skloňovaných. Ako v nedeľu dopoludnia informoval magazín Náš Hont riaditeľ pretekov Ing. Július Nyarjás, do 10. marca sa prihlásili organizátorom pretekárky a pretekári z 23 krajín. „ Čo sa týka počtu zúčastnených krajín, počet štátov v pohľadu histórie rozšíri ostrov Maurícius, ale uzávierka prihlášok je až v piatok 15. marca.

Samozrejme, že organizačný výbor pracuje tak ako po minulé roky aktívne, lebo pripraviť dnes podujatie s takou bohatou účasťou nie je jednoduché. Zo zaujímavostí by som rád vyzdvihol pripravovaný 1km Mateja Tótha, ktorý by mal byť ozdobou tohto ročníka. Verím, že samotní priaznivci atletickej chôdze svojou účasťou v Dudinciach 23. marca obohatia svojim počtom i atmosférou, ktorú vytvoria“ – povedal okrem iného Július Nyarjás. Ostáva veriť, že tak ako po minulé roky, ani teraz nebudú len Dudince či regón Hont žiť atletickou chôdzou, ktorá priniesla vďaka Jozefovi Pribilincovi a Matejovi Tóthovi krásne olympijské zlaté medaily, okrem toho sympatický Matej Tóth získal aj titul majstra sveta na 50 km trati, ale celý Hont bude v spojitosti s atletickou chôdzou skloňovaný naprieč celou Slovenskou republikou a verme, aj zahraničím.