0002-DSC01426

DSS Nádej v Krupine má vďaka charitatívnemu daru od spoločnosti Wittur s.r.o novú kuchyňu

V utorok 10. augusta 2021 si Domov sociálnych služieb “Nádej“ Krupina, n. o. prevzal charitatívny dar, zariadenie kuchyne v hodnote 10 tisíc eur od spoločnosti Wittur s. r. o. pôsobiacej v Krupine. Išlo o vybavenie kuchyne ako je nový sporák, digestor, umývačka riadu, nerezové stoly či vodovodné batérie. 

Domov sociálnych služieb “Nádej“ so sídlom v Krupine, je neziskovou organizáciou poskytujúcou verejnoprospešné služby ľudom odkázaným na sociálnu službu v zmysle príslušného zákona v rámci zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb.  Ako uviedol riaditeľ DSS “Nádej“ Krupina, n. o., Štefan Turák, bolo to ako v takom peknom sne, keď mi v jedno marcové ráno zazvonil telefón a pani z vedenia  spoločnosti Wittur mi oznámila radostnú správu, že spoločnosť Wittur nám charitatívne chce darovať sumu 10 tisíc eur a že tieto peniaze môžeme použiť podľa vlastného výberu na zveľadenie nášho zariadenia.


Štefan Turák, riaditeľ DSS Nádej Krupina | Foto: Milan Ďuroch

Veľmi ma to potešilo a veru oblastí, na ktoré by sme potrebovali financie a ktoré by si vyžadovali opravu a renováciu je v tomto zariadení veľa. No najviac túto pomoc potrebovalo vybavenie našej kuchyne tak, aby spĺňalo súčasné štandardy. Jej vybavenie bolo v týchto priestoroch už od roku 2004 a už vtedy bolo repasované, nebolo úplne nové. Preto som rád, že sme našli dobrého a overeného dodávateľa spoločnosť Lawex z Banskej Bystrice.

Keď sme prerábali kuchyňu, klienti si zakúsili aj dovážanú stravu, ale musím povedať, že niet nad domácu kuchyňu, ktorú si naši obyvatelia veľmi pochvaľujú. Preto sme nášmu štedrému darcovi veľmi vďační a je to dôkazom, že dobrí ľudia s dobrými skutkami stále existujú. 


Riaditeľ spoločnosti Wittur s.r.o., Vladimír Lopušniak pri odovzdávaní daru | Foto: Milan Ďuroch

Riaditeľ spoločnosti Wittur s. r. o. Vladimír Lopušniak objasnil pozadie sponzorstva. Korporácia Wittur zaviedla celosvetový program zvyšovania bezpečnosti práce vo svojich prevádzkach. Podnik, ktorý splní náročné kritériá, a dokáže pracovať viac ako jeden rok bez registrovaného pracovného úrazu, získa možnosť podporiť ľubovoľnú charitatívnu akciu vo svojom okolí. Do užšieho výberu sa dostalo šesť námetov a hlasovanie zamestnancov rozhodlo o pomoci DSS Nádej. Takto ľudia z Witturu dokázali nielen svoje majstrovstvo v každodennej práci, ale aj veľké srdce a ochotu pomáhať ostatným.


Primátor mesta Krupina, Radoslav Vazan, riaditeľa DSS Nádej Štefan Turák a riaditeľ Wittur s.r.o. Vladimír Lopušniak | Foto: Milan Ďuroch

Primátor mesta Krupina Radoslav Vazan pri slávnostnom odovzdaní daru uviedol, že spoločnosť Wittur pôsobí v Krupine od roku 2008, je stabilným zamestnávateľom a je veľmi rád, že zamestnanci tejto krupinskej spoločnosti sa rozhodli pomôcť ľudom, ktorí to veľmi potrebujú. 


Foto: Milan Ďuroch